ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator
Ács Norbert bábszínész Ács Norbert bábszínész

Ács Norbert

bábszínész

Ács Norbert a pécsi Janus Egyetemi Színház színészeként indult, előbb történelem-művelődési menedzser szakon tanult, majd a Színház- és Filmművészeti Egyetem színész szakának bábszínész tagozatán végzett 2004-ben, Meczner János növendékeként. Diplomázása óta az intézmény társulatának tagja, miközben több más színházban is vendégszerepel. 2019-ben szerzett doktori DLA-fokozatot színháztudományból. Évek óta tanít a Színház- és Filmművészeti Egyetemen.

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban
Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban

Vasgyúró - Szálinger Balázs: Fehérlófia (rendező: Veres András)
Kormányzó (Georgi Abasvili), Tejárus, Lavrenti, Harmadik Vértes, Első Ügyvéd - Bertolt Brecht-Paul Dessau: A kaukázusi krétakör (rendező: Vidovszky György)
Schultz úr - Masteroff-Kander-Ebb: Kabaré (rendező: Alföldi Róbert)
Apa - Jeli Viktória-Tasnádi István: Rozi az égen (rendező: Tengely Gábor)
Faust - Goethe: Faust I-II. (rendező: Balázs Zoltán)
Apa - Oscar Wilde-Gerevich András: Csillagfiú (rendező: Tengely Gábor)
Truffaldino - Carlo Gozzi-Heltai Jenő: A szarvaskirály (rendező: Balogh Géza)
Zeusz - Homérosz-Garaczi László: Odüsszeusz (rendező: Valló Péter)
Ede bácsi, Ecetvári Eduárd - Bálint Ágnes: Egy egér naplója (rendező: Lénárt András)
Szegény Dzsoni - Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika (rendező: Lengyel Pál)
Pribék - Vörös Róbert: Sade márki 120 napja (rendező: Alföldi Róbert)
Jan Potocki: Parádé (rendező: Wieslaw Czolpinski)
Vackor - William Shakespeare: Szentivánéji álom (rendező: Josef Krofta)
Hook kapitány, Báró - J. M. Barrie-Háy János: Pán Péter (rendező: Kovács Géza)
Paszomány kapitány és mások - Alfred Jarry: Übü király és a magyarok (rendező: Kiss Csaba)
Christian Morgenstern: Bitódalok (rendező: Veres András)
Gazda, Francia király - Petőfi Sándor: János vitéz (rendező: Urbán Gyula)
Férfi, Vízilulu, Fekete tündér - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Náthás angol költő - Presser Gábor-Varró Dániel: Túl a Maszat-hegyen (rendező: Kovács Géza)
Oidipusz-karantén (rendező: Veres András)
Kroki, prózai udvari bolond - Szabó Borbála-Varró Dániel: Líra és Epika (rendező: Mácsai Pál)
Marke király - Márton László: Trisztán és Izolda (rendező: Csizmadia Tibor)
Csizmás kandúr - Charles Perrault-Nagy Viktória Éva-Schneider Jankó: Csizmás kandúr (rendező: Schneider Jankó)
Tukánok, Pista bácsi, Elefánt - Gingalló (rendező: Ellinger Edina)
Apa - Neil Gaiman: Coraline (rendező: Ascher Tamás)

Korábbi színházi munkái

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen:
Mesélő - Kenneth Grahame-Alan Bennett: Szellő a füzesben (rendező Czajlik József)
Csipkerózsika - Grimm testvérek-Rumi László: Csipkerózsika (rendező: Rumi László)
Vindice - Cyril Tourner: A bosszúálló tragédiája (rendező: Alföldi Róbert)
Carlo Goldoni: A hazug (rendező: Fodor Tamás)
A Nemzeti Színházban:
Weöres Sándor: Holdbéli csónakos (rendező: Valló Péter)
A Gárdonyi Géza Színházban:
Gaston - Arnold Wesker: A konyha (rendező: Csizmadia Tibor)
A Janus Egyetemi Színházban:
Rosanna Claterda: Albérleti színjáték (rendező: Szabó Máté)
Hétvége (rendező: Szabó Máté)
Én, Kassák Lajos (rendező: Tóth András Ernő)
A Pécsi Nemzeti Színházban:
Egy másik történet (rendező: Szabó Máté);
Wendauer - Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk (rendező: Soós Péter)
A Szkéné Színházban:
Mikó Csaba: Előjáték (rendező: Szabó Attila)
A Vaskakas Bábszínházban:
1000+1 éjszaka meséi (rendező: Ujvári Janka)
Faluturisták (Kisharsány - Ördögkatlan Fesztivál)
Gyárturisták (Zsolnay Kulturális Negyed)

További munkái

színészként:
Baum-Arlen-Harburg: Óz, a csodák csodája (rendező: Marton László, Vígszínház)
Martin McDonagh: A párnaember (rendező: Szikszai Rémusz, Radnóti Színház)
Filmes munkái:
Sergei – Születet lúzer (rendező: Fischer Gábor)
A hídember (rendező: Bereményi Géza)

Díjai

Blattner Géza-díj (2012)
Havas-B. Kiss-díj (2009)