Spiegl Anna

bábszínész

2013-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész szakán, Meczner János és Csizmadia Tibor osztályában. A 2011/2012-es évad óta játszik a Budapest Bábszínház előadásaiban.

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban:

Agnes Aarne - Janne Teller–Gimesi Dóra: Semmi (rendező: Hoffer Károly)
Kar - Szálinger Balázs: Fehérlófia (rendező: Veres András)
Királylány - Szálinger Balázs: A csillagszemű juhász (rendező: Markó Róbert)
Toinette, szolgálólány - Molière: A képzelt beteg (rendező: Alföldi Róbert)
Frici - P. I. Csajkovszkij: Diótörő (rendező: Szőnyi Kató, felújítás: Meczner János)
"befalazva" - in memoriam Ország Lili (rendező: Gergye Krisztián)
Perri, Varjú, Fácáncsibék - Felix Salten-Hársing Hilda: Bambi (rendező: Szilágyi Bálint)

Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban:

Kála - Wilhelm Hauff-Markó Róbert: A kis Mukk (rendező: Csató Kata)
Hajnali csillag peremén (rendező: Tengely Gábor)
Otília - Kolozsi Angéla: Unokák a  polcon (rendező: Schneider Jankó)
Egyik kislány, Zápfog Janka - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Kivi - Daniel Danis: Kivi (rendező: Gáspár Ildikó)
Oidipusz-karantén (rendező: Veres András)
Citrom hercegnő - Gianni Rodari-Khaled-Abdo Szaida: Hagymácska (rendező: Veres András)
Gruse Vacsnadze -  Bertolt Brecht-Paul Dessau: A kaukázusi krétakör (rendező: Vidovszky György)
Amarilla - Lázár Ervin: A legkisebb boszorkány (rendező: Lengyel Pál, felújítás: Kuthy Ágnes)
Sally Bowles/Schatzie Kost - Masteroff-Kander-Ebb: Kabaré (rendező: Alföldi Róbert)

Korábbi színházi munkái:

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen: Lena, Erika - Marius von Mayenburg: A hideg gyermek (rendező: Andrusko Marcella)
Etűdök fémre, fára, agyagra, sárra (rendező: Horváth Csaba)
Nanna Callas - Bertolt Brecht: A gömbfejűek és a csúcsfejűek (rendező: Zsótér Sándor)
Franz Wedekind: A tavasz ébredése (rendező: Alföldi Róbert)
Kuruzs - Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné-gyakorlatok (rendező: Gothár Péter)
Pallasz Athéné - Homérosz–Gimesi Dóra: Olympos High School (rendező: Tengely Gábor)
A Vaskakas Bábszínházban: Anna - Grimm–Markó Róbert: Holle anyó (rendező: Halasi Dániel)
A Radnóti Színházban: Federico García Lorca: Yerma (rendező: Rába Roland)
A Nemzeti Színházban: William Shakespeare: Lear király (rendező: Gothár Péter)

date hour napszak age age_h weekend nev ticket info helyszin
2018-01-25 Cs, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-25 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-26 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-29 H, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-30 K, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-31 Sz, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-01 Cs, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-03 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-03 Sz, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-06 K, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-07 Sz, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-07 Sz, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-08 Cs, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-08 Cs, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-09 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-10 Sz, 10:30 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-10 Sz, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-11 V, 10:30 Hétvége 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-12 H, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-12 H, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-15 Cs, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-16 P, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-22 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-23 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-27 K, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután A képzelt beteg Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-28 Sz, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-28 Sz, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután A képzelt beteg Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-04 V, 15:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-05 H, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-05 H, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-06 K, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-06 K, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-08 Cs, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-08 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-09 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-10 Sz, 10:30 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-13 K, 19:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután A képzelt beteg Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-14 Sz, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután A képzelt beteg Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-16 P, 10:30 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-19 H, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-26 H, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Semmi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-27 K, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-28 Sz, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-29 Cs, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Holle anyó Jegyvásárlás Info Nagyszínpad

mackóélet/mackóálom (rendező: Tengely Gábor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Davison – Friedrich Schiller: Stuart Mária (rendező: Gáspár Ildikó, Örkény Színház)
Anna – Mark Ravenhill: Állampolgársági ismeretek (rendező: Tengely Gábor, Manna Kulturális Egyesület–Zsámbéki Színházi Bázis)
Negyedik nő – Elzbieta Chowaniec: Gardénia (rendező: Pelsőczy Réka, K. V. Társulat)
A HUPS! Crew tagjaként: Jam, Idegen elemek

Gundel-díj (2012)
Színikritikusok Díja – jelölés a legígéretesebb pályakezdő kategóriában (2013)
Junior Prima Díj – jelölés (2013, 2014)
Soós Imre-díj (2016)