Hoffer Károly

bábszínész

2007-ben szerzett diplomát a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán tanító-rajztanár szakon. 2007/2008-ban a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház stúdiósa volt. 2013-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem bábszínész szakán, Meczner János és Csizmadia Tibor osztályában. A 2011/2012-es évad óta játszik a Budapest Bábszínház előadásaiban. A Színház- és Filmművészeti Egyetem doktori iskolájának hallgatója, az egyetem tanára.

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban:

színészként:
Lázár Ervin–Gimesi Dóra: A Hétfejű Tündér (rendező: Kuthy Ágnes)
Madách Imre: Az ember tragédiája (rendező: Garas Dezső)
Sven, muklafiú - Sven Nordqvist-Fekete Ádám: Pettson és Findusz (rendező: Bereczki Csilla)
Nyúl Benjámin - Beatrix Potter-Fekete Ádám: Nyúl Péter (rendező: Ellinger Edina)
Drosselmeyer nagybácsi - P. I. Csajkovszkij: DIótörő (rendező: Szőnyi Kató, felújítás: Meczner János)
Hétszünyű Kapanyányimonyók - Szálinger Balázs: Fehérlófia
Szarka, Janello, Ronno - Felix Salten-Hársing Hilda: Bambi (rendező: Szilágyi Bálint)
rendezőként és látványtervezőként:
Janne Teller–Gimesi Dóra: Semmi
David Walliams: Gengszter nagyi
látványtervezőként:
Franz Zauleck-Erdős Virág: Hoppá-hoppá! (rendező: Kuthy Ágnes)
Szabó T. Anna-Kuthy Ágnes-Gimesi Dóra: Holle anyó (rendező: Kuthy Ágnes)
bábtervezőként:
Molière: A képzelt beteg (rendező: Alföldi Róbert)

Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban:

színészként:
Kay - Jevgenyij Svarc: Hókirálynő (rendező: Fige Attila)
Narancs báró, Répa nyomozó - Gianni Rodari-Khaled-Abdo Szaida: Hagymácska (rendező: Veres András)
Mini - Kolozsi Angéla: Unokák a  polcon (rendező: Schneider Jankó)
Kiszőce Bubus - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Kamal, kengyelfutó - Wilhelm Hauff-Markó Róbert: A kis Mukk (rendező: Csató Kata)
Szigfrid - P. I. Csajkovszkij-Góczán Judit: A hattyúk tava (rendező: Balázs Zoltán)
bábtervezőként:
Márton László: Trisztán és Izolda (rendező: Csizmadia Tibor)
Masteroff-Kander-Ebb: Kabaré (rendező: Alföldi Róbert)

Korábbi színházi munkái:

színészként:
Bíró, Lopez, Periuner - Bertolt Brecht: A gömbfejűek és a csúcsfejűek (rendező: Zsótér Zsándor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Franz Wedekind: A tavasz ébredése (rendező: Alföldi Róbert, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Csokonai Vitéz Mihály: Karnyóné (rendező: Gothár Péter, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Hephaisztosz - Homérosz–Gimesi Dóra: Olympos High School (rendező: Tengely Gábor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
Mustapha Mond, világellenőr, Alfa-dupla-plus - Aldous Huxley: Szép új világ (rendező: Csizmadia Tibor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
tervezőként:
Csizmás kandúr (rendező: Veres András, Vaskakas Bábszínház)
Gimesi Dóra: Rózsa és Ibolya (rendező: Bartal Kiss Rita, Vojtina Bábszínház)
I. L. Caragiale: Farsang (rendező: Gothár Péter, Katona József Színház)
Nyényei Pál: Mozgófénykép (rendező: Göttinger Pál, Radnóti Színház)
Daniel Kehlmann: Rosalie elmegy meghalni (rendező: Szilágyi Bálint, Manna-Stúdió K)
tervezőként és rendezőként:
Muszorgszkij: Egy kiállítás képei (Ciróka Bábszínház)
zeneszerzőként:
Borsószem hercegkisasszony (rendező: Erdeős Anna, Vaskakas Bábszínház)
zenészként:
Csehov: A cseresznyéskert (rendező: Lukáts Andor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
A goborló (rendező: Zsámbéki Gábor, Színház- és Filmművészeti Egyetem)
A HUPS! Crew tagjaként:
Jam, Idegen elemek

date hour napszak age age_h weekend nev ticket info helyszin
2018-01-23 K, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Az ember tragédiája Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-24 Sz, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-27 Sz, 14:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-28 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-04 V, 14:00 Hétvége 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-11 V, 10:30 Hétvége 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-11 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-12 H, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-13 K, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-13 K, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-14 Sz, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-14 Sz, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Az ember tragédiája Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-15 Cs, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-16 P, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-16 P, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-22 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-23 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-24 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-24 Sz, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-25 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-25 V, 15:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-26 H, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-28 Sz, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-03 Sz, 14:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-06 K, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-06 K, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-07 Sz, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-08 Cs, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-08 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-09 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-10 Sz, 10:30 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Fehérlófia Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-11 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-12 H, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-12 H, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-13 K, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-15 Cs, 14:30 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A Hétfejű Tündér Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-16 P, 10:30 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-18 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-30 P, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-31 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-04-01 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad

bábtervezőként:Baum-Arlen-Harburg: Óz, a csodák csodája (rendező: Marton László, Vígszínház); Martin McDonagh: A párnaember (rendező: Szikszai Rémusz, Radnóti Színház); Háy János: A halottember (renedző: Bérczes László, Ördögkatlan-Szkéné)
rendezőként: Muszorgszkij: Egy kiállítás képet (Ciróka Bábszínház)
rendezőként és tervezőként: Gimesi Dóra: Az időnk rövid története (Vaskakas Bábszínház-ESZME)

Csoportos kiállítás a Magyarországi Bábszínházak XI. Találkozója keretében (2013)
Itt vagyok! – önálló kiállítás a Vojtina Bábszínházban (2015)
Részvétel a Látványtér kiállításon (2016)

Színikritikusok Díja – A legjobb gyerek- és ifjúsági színházi előadás: Semmi (2013)
Lengyel Pál-díj – a legjobb rendezőnek a Semmi című előadásért (VII. Kaposvári ASSITEJ Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálé, 2014)
Junior Prima Díj (2015)
A színészi összmunka díja (A Hétfejű Tündér) – 18. Arany Szikra Fesztivál, Kragujevac (2015)
Lengyel Pál-díj – a legjobb ifjúsági színházi előadás rendezőjének, Az időnk rövid története című előadásért (VIII. Kaposvári ASSITEJ Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálé  (2016)
Színikritikusok Díja – A legjobb gyerek-/ifjúsági színházi előadás: Az időnk rövid története (2016)