Hannus Zoltán

bábszínész

Az Arany János Színház Stúdiójának elvégzése után több független társulattal dolgozott. 1997-től játszott a Stúdió K Színházban, 2011-től közreműködött a Vaskakas, a Mesebolt és a Vojtina Bábszínház előadásaiban is. A 2013/2014-es évadtól a Budapest Bábszínház tagja.

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban:

Gimesi Dóra-Veres András: Tíz emelet boldogság (rendező: Kovács Petra Eszter)
Vadkan Dönci - Franz Zauleck-Erdős Virág: Hoppá-hoppá! (rendező: Kuthy Ágnes)
Stahlbaum tanácsos - P. I. Csajkovszkij: Diótörő (rendező: Szőnyi Kató, felújítás: Meczner János)
Cirkuszigazgató, Krokodil, Tigris - Tersánszky Józsi Jenő: Misi mókus vándorúton (rendező: Kovács Gyula)
Király - Szálinger Balázs: A csillagszemű juhász (rendező: Markó Róbert)
befalazva (rendező: Gergye Krisztián)
Öreg fejedelem - Felix Salten-Hársing Hilda: Bambi (rendező: Szilágyi Bálint)

Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban:

Király, 3. rabló - Jevgenyij Svarc: Hókirálynő (rendező: Fige Attila)
Hájas Herceg (Kacbeki), Paraszt, Első Vendég, Öregember -  Bertolt Brecht-Paul Dessau: A kaukázusi krétakör (rendező: Vidovszky György)
Hajléktalan, Marmelák - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Oidipusz-karantén (rendező: Veres András)
W. A. Mozart: A varázsfuvola (rendező: Meczner János)
Gurmun, ír király; Káplán, Jovelin; Arundel hercege - Márton László: Trisztán és Izolda (rendező: Csizmadia Tibor)
Eposz király - Szabó Borbála-Varró Dániel: Líra és Epika (rendező: Mácsai Pál)

Korábbi színházi munkái:

A Stúdió K-ban:
I. Brokát császár - Andersen: A császár új ruhája (rendező: Fodor Tamás); Cseljusztnyikov, Krauthammer, Morozov, Jacques Monseigneur - Danilo Kis-Forgách András: A görény dala (rendező: Fodor Tamás); Aigeusz, Szkirón - Zalán Tibor: Rettentő görög vitéz (rendező: Fodor Tamás); Teknős - Kipling-Gerevich András: A sünteknős (rendező: Németh Ilona); A menyasszony bátyja, ikrek és gyilkosok - G. G. Márquez-Forrgách András: A Szűz, a Hulla, a Püspök és a Kések (rendező: Fodor Tamás); Prospére, kocsmáros - Arthur Schnitzler: A Zöld Kakadu (rendező: Fodor Tamás); Carlo papa, Basilio kandúr - Zalán Tibor: Az aranykulcs (rendező: Fodor Tamás); Bill Walker - G. B. Shaw: Barbara őrnagy (rendező: Fodor Tamás); Öreg Kakas - Grimm: Brémai muzsikusok (rendező: Fodor Tamás); Király - Mosonyi Alíz: Csipkerózsika (rendező: Fodor Tamás); Király - Mosonyi Alíz: Diótörő Ferenc és a nagy szalonnaháború (rendező: Fodor Tamás); Igor - Tamási Zoltán: Fűrészelés, forgácsok, roncsok (rendező: Tamási Zoltán); Cukor - Forgách András: Halni jó! (rendező: Fodor Tamás); Galambos István - Zalán Tibor: Halvérfesték (rendező: Fodor Tamás); Andris - Mosonyi Alíz: Hamupipőke (rendező: Fodor Tamás); Karel Capek: Harc a szalamandrákkal (rendező: Géczi Zoltán); Krapek - Józanok csendje (rendező: Mezei Kinga); Naphtalini Gombnyissz - Szilágyi Andor: Kelekótya Jonathán (rendező: Fodor Tamás); Ingmar Bergman: Konfesszió (rendező: Sólyom András); A gróf - Arthur Schnitzler: Körtánc (rendező: Fodor Tamás); Camillo - Samuel Beckett: Marcello és Camillo (rendező: Fodor Tamás); Znájduch - Hanoch Levin: Nőtlenek és hajadonok (rendező: Cserje Zsuzsa); Kar - Gyarmati Kata: Orrocskák (rendező: Czajlik József); Danyi Zoltán: Párlat (renedző: Nagypál Gábor); Bérenger - Eugene Ionesco: Rinoceritisz (rendező: Vékes Csaba); Gáspár - Arany János-Balla Zsófia-Szőke Szabolcs: Rózsa és Ibolya (rendező: Fodor Tamás); Zetor Traktor - Tolnai Ottó-Gyarmati Kata: Skalpoljuk meg szegéy Józsit! (rendező: Fodor Tamás); Svejk - Vörös István: Svejk, a féregirtó (rendező: Fodor Tamás); Az Őr, később Szókratész - Sztefan Canev: Szókratész utolsó éjszakája (rendező: Cserje Zsuzsa); Dionüszosz, Johannus - Euripidész-Szeredás András: Téboly Thébában (rendező: Fodor Tamás); Camier - Samuel Beckett: Tovább, konokul, semerre (rendező: Fodor Tamás); Rapszódosz, Kandalló, Horgony, Tuzenbasz - Zalán Tibor: Vakkacsa tojások (rendező: Fodor Tamás); Papageno - Mosonyi Alíz: Varázsfuvola-mese (rendező: Fodor Tamás); Kalibán - William Shakespeare: Vihar, avagy a bűnbocsánat színjátéka (rendező: Fodor Tamás); Bernáth - Békés Pál: Visz-a-víz! (rendező: Fodor Tamás); Edward Albee: Zoo story (rendező: Cserje Zsuzsa); Kolléga (Doktor úr) - Mrozek: 3 éj (rendező: Czajlik József)
A Mesebolt Bábszínházban:
Hanna Januszewska: A gyáva kistigris (rendező: Kovács Petra Eszter); Andersen-Markó Róbert: A harmadik hableány (rendező: Tengely Gábor); A százholdas pagony meséi (rendező: Bartal Kiss Rita); Akárki - Akárki (rendező: Veres András); Csillagvitéz (rendező: Harangi Mária); Paul Maar: Felbukkan egy szombóc (rendező: Kuthy Ágnes); Gimesi Dóra: Szemenszedett mese (rendező: Bartal Kiss Rita); Jose Luis Borges: Baltasar Espinosa utolsó üdülése és üdvözülése (rendező: Ondrej Spisak, Mesebolt Bábszínház)
A Vaskakas Bábszínházban:
Aliz, a lány, aki követte a fehér nyuszit (rendező: Bartal Kiss Rita); Kolozsi Angéla: Kis Piros (rendező: Bereczki Csilla)
Az R.S.9 Színházban: Az Ösvény (rendező: Veres Dóra); Zsigovics Gábor: Végül is, Lear (rendező: Zsigovics Gábor)
A Holdvilág Kamaraszínházban: Bíró - Weöres Sándor: Csalóka Péter (rendező: Koltai Judit)

date hour napszak age age_h weekend nev ticket info helyszin
2018-01-23 K, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Az ember tragédiája Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-24 Sz, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-25 Cs, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-25 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-26 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-01-31 Sz, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-01 Cs, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-09 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-10 Sz, 10:30 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-10 Sz, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csillagszemű juhász Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-12 H, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-14 Sz, 18:00 Hétköznap 14+ 14+ Délután Az ember tragédiája Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-15 Cs, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Hoppá-hoppá! Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-21 Sz, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt Tíz emelet boldogság Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-27 K, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-27 K, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-02 P, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-03 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-03 Sz, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Misi mókus vándorúton Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-05 H, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-27 K, 18:00 Hétköznap 16+ Szinte felnőtteknek, és felnőtteknek szóló előadás 16+ Délután befalazva
In memoriam Ország Lili
Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió

A Vaskakas Bábszínházban:
Gepetto – Carlo Collodi: Pinokkió (rendező: Somogyi Tamás)

A legjobb férfi színész – V. Alternatív Színházi Szemle (1998)
A legjobb színészi alakítás – III. Országos Gyermekszínházi Szemle (2005)
A Magyar Bábművészek Szövetségének Díja – Bábszínházak 12. Országos Találkozója (2014)