Ellinger Edina

igazgatóhelyettes, bábszínész

A Kolibri Színház bábszínészképző stúdiójában tanult, ezt követően vették fel a Színház- és Filmművészeti Egyetem színész szakának bábszínész tagozatára, ahol 2004-ben végzett Meczner János növendékeként. Szakmai gyakorlatát is a Budapest Bábszínházban töltötte, diplomájának megszerzése óta a társulat tagja.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem tanára, az intézmény doktori iskolájának hallgatója.
A Budapest Bábszínház igazgatóhelyettese.

Jelenlegi munkái a Budapest Bábszínházban:

színészként:
Frici - P. I. Csajkovszkij: Diótörő (rendező: Szőnyi Kató, Meczner János)
Findusz - Sven Nordqvist-Fekete Ádám: Pettson és Findusz (rendező: Bereczki Csilla)
A csomótündér - Gimesi Dóra: A csomótündér (rendező: Tengely Gábor)
Linda, Ben anyukája - David Walliams: Gengszter nagyi (rendező: Hoffer Károly)
Ena, Vakond - Felix Salten-Hársing Hilda: Bambi (rendező: Szilágyi Bálint)
rendezőként:
Marék Veronika-Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni
Beatrix Potter-Fekete Ádám: Nyúl Péter
Gingalló

Korábbi munkái a Budapest Bábszínházban:

Kormányzóné (Natela Abasvili), Első Asszony - Bertolt Brecht-Paul Dessau: A kaukázusi krétakör (rendező: Vidovszky György)
Kurva, táncosnő/Schatzie Kost - Masteroff-Kander-Ebb: Kabaré (rendező: Alföldi Róbert)
Marie, Zöldruhás hölgy, Szurtos Panna - Caryl Churchill: Az iglic (rendező: Tengely Gábor)
Hajnali csillag peremén (rendező: Tengely Gábor)
Nők - Homérosz-Garaczi László: Odüsszeusz (rendező: Valló Péter)
Rozi - Jeli Viktória-Tasnádi István: Rozi az égen (rendező: Tengely Gábor)
Úrnő - Oscar Wilde-Gerevich András: Csillagfiú (rendező: Tengely Gábor)
Templomárnyéki Egbert - Bálint Ágnes: Egy egér naplója (rendező: Lénárt András)
Lány - Vörös Róbert: Sade márki 120 napja (rendező: Alföldi Róbert)
Muszorgszkij: Egy kiállítás képei (rendező: Ács János)
Jan Potocki: Parádé (rendező: Wieslaw Czolpinski)
Kiskirálylány - Andersen: Vadhattyúk (rendező: Rumi László)
Mickey - Háy János: Pán Péter (rendező: Kovács Géza)
Angela - Carlo Gozzi-Heltai Jenő: A szarvaskirály (rendező: Balogh Géza)
Puck - William Shakespeare: Szentivánéji álom (rendező: Josef Krofta)
Kislány - Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika (rendező: Lengyel Pál)
Maszat Janka - Presser Gábor-Varró Dániel: Túl a Maszat-hegyen (rendező: Kovács Géza)
Vadkörte - Gianni Rodari-Khaled-Abdo Szaida: Hagymácska (rendező: Veres András)
Brangaene - Márton László: Trisztán és Izolda (rendező: Csizmadia Tibor)

Korábbi színházi munkái:

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen:
Vakond - Kenneth Grahame-Alan Bennett: Szellő a füzesben (rendező Czajlik József)
Csipkerózsika - Grimm testvérek-Rumi László: Csipkerózsika (rendező: Rumi László)
Ella - Gesine Danckwart: Mindennapi kenyerünk (rendező: Bagó Bertalan)
Supervacuo - Cyril Tourner: A bosszúálló tragédiája (rendező: Alföldi Róbert)
Carlo Goldoni: A hazug (rendező: Fodor Tamás)
A Nemzeti Színházban:
Weöres Sándor: Holdbéli csónakos (rendező: Valló Péter)
A Thália Színházban:
Lorenzo de Montesa familiáris, Izabella királynő - Jerzy Andzrejewski: Sötétség borítja a földet (rendező: Esztergályos Károly)

date hour napszak age age_h weekend nev ticket info helyszin
2018-01-24 Sz, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-01-25 Cs, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-01-25 Cs, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-01-26 P, 15:00 Hétköznap 10+ Felső tagozatosoknak szóló előadás 10+ Délután Gengszter nagyi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-27 Sz, 14:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-01-28 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-06 K, 15:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délután A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-02-09 P, 15:00 Hétköznap 10+ Felső tagozatosoknak szóló előadás 10+ Délután Gengszter nagyi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-10 Sz, 17:00 Hétköznap 10+ Felső tagozatosoknak szóló előadás 10+ Délután Gengszter nagyi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-11 V, 10:30 Hétvége 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-11 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-12 H, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-15 Cs, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-16 P, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-16 P, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-02-21 Sz, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-02-24 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-24 Sz, 15:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-25 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-25 V, 15:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-26 H, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-02-28 Sz, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-02 P, 10:00 Hétköznap 6+ Kisiskolásoknak szóló előadás 6+ Délelőtt A csomótündér Jegyvásárlás Info Kemény Henrik Terem
2018-03-06 K, 10:00 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-06 K, 15:00 Hétköznap 8+ 8+ Délután Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-07 Sz, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-11 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-11 V, 14:00 Hétvége 10+ Felső tagozatosoknak szóló előadás 10+ Délután Gengszter nagyi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-12 H, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-13 K, 10:00 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-16 P, 10:30 Hétköznap 8+ 8+ Délelőtt Bambi Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-18 V, 14:00 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délután Pettson és Findusz Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-28 Sz, 15:00 Hétköznap 10+ Felső tagozatosoknak szóló előadás 10+ Délután Gengszter nagyi Jegyvásárlás Info Ország Lili Stúdió
2018-03-30 P, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-03-31 Sz, 10:30 Hétköznap 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad
2018-04-01 V, 10:30 Hétvége 3+ Óvodásoknak szóló előadás 3+ Délelőtt Nyúl Péter Jegyvásárlás Info Nagyszínpad

rendezőként: Heli Viktória-Tasnádi István-Darvas Ferenc: Hepp! (Dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház – Művészetek Háza)
bábrendezőként: Baum-Arlen-Harburg: Óz, a csodák csodája (Vígszínház)

Filmes munkái:
Reneszánsz (rendező: Vámos Zoltán); Réka – Limonádé (rendező: Kapitány Iván); Magyar vándor (rendező: Herendi Gábor)
Workshop vezetője a Shanghai Theatre and Opera College-ban (2014)

A legjobb előadás díja: Boribon és Annipanni – 21. Szabadkai Nemzetközi Gyermekszínházi Fesztivál (2014)
Színikritikusok Díja a legjobb gyerek- és ifjúsági színházi előadásnak: Boribon és Annipanni (2014)
Üveghegy-díj a legjobb gyerekszínházi előadásnak: Boribon és Annipanni – VII. Kaposvári ASSITEJ Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálé (2013)
Márciusi Ifjak Díj (2009)
Havas-B. Kiss-díj (2008)
Köztársasági Ösztöndíj (2003)